Co je vlastně hydrografika?

Hydrografika je moderní metoda povrchových úprav kovových i plastových dílů při které se přenáší vzor pomocí vnoření předmětu pod vodní hladinu. Celý postup se dá rozdělit do několika etap a může se lišit v závislosti na stavu dílu, který je upravován. Pokud díl již má povrchovou úpravu např. chromováním je ho potřeba napřed odstranit chemickou cestou (provádíme kyselinou HCL) poté je možné postupovat jako obvykle. V případě kol poškozených od obrubníků apod. je potřeba ještě poškození opravit kytem a poté zbrousit.

Očištění obroušení a odmaštění dílu: To slouží k dosažení čistého a lehce zdrsněného povrchu který zaručí dobré přilnutí základní barvy. Zároveň je nutné zamaskovat části, které nemají být pokryty potiskem.

Adhesor a plnič/základ: Po nanesení promotéru adhese (pouze na plastové díly). plniče a opětovném zbroušení základní barvy je potřeba nanést podkladovou barvu, ta určuje výsledný vzhled hydrografiky jelikož většina folií je poloprůsvitná, díky tomu lze dosáhnout bezpočtu kombinací a vlastních vzhledů.

Samotná hydrografika: Zde už přichází na řadu nanesení požadovaného vzoru metodou vodního tisku, kdy dojde k jeho přesnému přenesení pomocí vodní hladiny pod kterou je předmět vnořen. Nosná folie je rozpuštěna aktivátorem a na díl se přenese pouze pigment který se chemicky spojí s barvou pod ním.

Přelakování čirým lakem: Tento krok je nezbytný k dosažení vysoké mechanické a UV odolnosti upraveného výrobku. Používáme kvalitní dvousložkové laky s tvrdidlem díky kterým je díl extrémě odolný vůči mechanickému poškození. V zásadě se jedná o stejný lak jaký se používá na lakování karoserií.

 Rozleštění/nanesení ochrany Vulcanet: Toto je finální krok díky kterému se dosáhne vysoce lesklého povrchu. Je možné taktéž nanést vosk ke zlepšení ochrany laku před vnějšími vlivy a UV zářením. Životnost takto upravených dílů je v podstatě neomezená, při použití teplotně odolných barev je taktéž možné použít hydrografiku na brzdové třmeny a jiné teplotně namáhané díly. Maximální teplota je 690°C.

kontakt

Pro poptávku můžete použít formulář, mail nebo FB​

mhdcz@email.cz